Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-03-08 19:01:28

Erciyes'te Dünya Snowcross Şampiyonası'nın açılış seremonisi yapıldı

Seramoni'de Kayseri’nin güzelliklerinden bahseden Büyükkılıç, “Her birinize ayrı ayrı hoş geldiniz diyorum. Erciyes’imizin bembeyaz gelinliğe büründüğü ortamda sizlere kayakla buluşmanızı tavsiye ederek, iyi ki varsınız diyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar da Erciyes’in büyük bir nimet olduğunu, çok büyük özellikleri barındırdığını vurgulayarak, “Özellikle Memduh Büyükkılıç başkanımızın yatırımlarla, gerçekleştirdiği projelerle burası çok daha önemli bir hale geldi, başarılı faaliyetler yapılır hale geldi.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Snowcross Temsilcisi Isa Ismaeel Alawadhi ise ilk defa Türkiye’de gerçekleşen bu şampiyonaya ilginin büyük olduğunu belirterek, bütün ülkelerden gelen yarışçılara teşekkür etti.

8 Mart Cumartesi günü serbest antrenmanla başlayacak İstikbal SNX Türkiye, Isınma Turu ve Sıralama Yarışı ile başlayacak. 9 Mart Pazar günü ise 14’teki açılış seremonisinin ardından, final öncesi ısınma turu ve her biri 15 dakika ve extra 1 tur olacak iki final yarışının ardından 16’da SNX Türkiye Ödül Töreni ve Basın Toplantısı ile sona erecek.

İSTİKBAL SNX Türkiye ile birlikte, ülkemizin ünlü motosiklet yarışçıları ATV ve Motosnow kategorilerinde Erciyes Cup’ta ter dökecek. ATV, 250 cc altı ve 250 cc üzeri olmak üzere 3 sınıfta yapılacak yarışlara 50’den fazla sporcu katılıyor.

Türkiye’nin en büyük kar etkinliği KışFest ise 8 Mart’ta Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde start alacak. 3 gün sürecek festivalin ilk günü 8 Mart Cuma günü saat 14.00’de DJ FunkyC’nin performansıyla başlıyor. Saat 15.00’te ise Asude Cemre konseriyle devam ediyor. KışFest’in ikinci günü saat 12.00’de Ferhat Göçer Konseri ile başlayacak olup, saat 13.30’da Gülşah Tanrıöver’in sahnesiyle devam edecek. Festivalin son günü ise saat 12.00’de İrem Derici sahnesi ve 16.30’da da Nuri Savruk konseriyle tamamlanacak.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 Pazarlama Dunyasi Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.